Zdrowie

Dlaczego i-PRF?

 1. Specjalista wykonujący zabieg – lekarz
 2. i-PRF – iniekcyjna forma fibryny bogatopłytkowej to osocze wzbogacone o niezwykle cenne komórki macierzyste, leukocyty i płytki krwi wydzielające naczyniowy czynnik wzrostu.
 3. i-PRF to autologiczny materiał pozyskiwany z krwi własnej pacjenta – nie ma potrzeby dodawania innych składników chemicznych w odróżnieniu do PRP (osocze bogatopłytkowe) gdzie stosowane są antykoagulanty oraz trombina wołowa, co może stanowić zagrożenie dla organizmu człowieka (krwawienia, zakrzepica, istotne reakcje immunologiczne). Z tego powodu fibryna i-PRF jest bezpieczniejsza dla pacjenta.
 4. i-PRF (w przeciwieństwie do PRP) jest bogate w fibrynę – aktywną formę fibrynogenu, która dzięki swojej strukturze tworzy elastyczną matrycę dla komórek.
 5. Wyraźną różnicą pomiędzy osoczem PRP a fibryną i-PRF jest ilość, jakość, sposób działania i potencjał komórek krwi i trombocytów (PLT) obecnych w fibrynie. Ma to bowiem bezpośredni wpływ na efekty stosowanych terapii anti-aging.
 6. i-PRF – utworzona w sposób naturalny trójwymiarowa sieć fibrynowa poddana zostaje naturalnej „aktywacji” (bez trombiny czy jonów wapnia, jak ma to miejsce w przypadku PRP) poprzez kontakt tkanki docelowej z kolagenem w miejscu podania. Sprzyja to powolnemu uwalnianiu zawartych w płytkach krwi i płytkowych czynników wzrostu (ponad 7 dni) i dłuższej ekspozycji tkanek na ich stałe stężenie.
 7. i-PRF zawiera nie tylko płytki krwi i czynniki wzrostu, ale również innego rodzaju komórki wpływające pozytywnie na proces regeneracji, w tym także mezenchymalne komórki macierzyste. Dzięki temu efekty terapeutyczne w postaci regeneracji, „odmłodzenia” skóry mogą być po pierwsze lepsze, po drugie dłużej się utrzymują.

W naszych gabinetach wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem:

 • i-PRF (fibryna bogatopłytkowa) – do każdego zabiegu dodajemy krem z i-PRF Pacjenta zrobiony na miejscu:
 • toksyna botulinowa
 • kwas hialuronowy

Wskazania do zabiegu i-PRF:

 1. Rewitalizacja skóry, która jest wysuszona, wiotka, z oznakami zmęczenia.
 2. Duże oznaki starzenia się skóry: zmarszczki, fałdy, bruzdy, zapadnięta skóra.
 3. Zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wpływa na jędrność i nawilżenie skóry twarzy.
 4. Wytworzenie preparatu skoncentrowanych płytek krwi, bogatego w fibrynę i leukocyty, nadającego się do iniekcji otwiera nowe możliwości jeszcze skuteczniejszej rewitalizacji skóry oraz w zabiegach anty-aging.
18 Aug, 2020

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Stomatologia estetyczna oferuje zabiegi związane z poprawą wyglądu zębów oraz twarzy: licówki kompozytowe licówki pełnoceramiczne wybielanie zębów rekonstrukcje i poprawę kształtu zniszczonych zębów korygowanie kształtu i koloru zębów wszczepienie implantów… Read More
18 Aug, 2020

Wszczepienia implantu

Implant zębowy jest odpowiednikiem korzenia zęba. Jest filarem dla odbudowy protetycznej takiej jak korona, most czy proteza. Implanty wykonane są z tytanu. Implant odtwarza część korzeniową zęba. Korona protetyczna -… Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *