Zdrowie

Dlaczego i-PRF?

 1. Specjalista wykonujący zabieg – lekarz
 2. i-PRF – iniekcyjna forma fibryny bogatopłytkowej to osocze wzbogacone o niezwykle cenne komórki macierzyste, leukocyty i płytki krwi wydzielające naczyniowy czynnik wzrostu.
 3. i-PRF to autologiczny materiał pozyskiwany z krwi własnej pacjenta – nie ma potrzeby dodawania innych składników chemicznych w odróżnieniu do PRP (osocze bogatopłytkowe) gdzie stosowane są antykoagulanty oraz trombina wołowa, co może stanowić zagrożenie dla organizmu człowieka (krwawienia, zakrzepica, istotne reakcje immunologiczne). Z tego powodu fibryna i-PRF jest bezpieczniejsza dla pacjenta.
 4. i-PRF (w przeciwieństwie do PRP) jest bogate w fibrynę – aktywną formę fibrynogenu, która dzięki swojej strukturze tworzy elastyczną matrycę dla komórek.
 5. Wyraźną różnicą pomiędzy osoczem PRP a fibryną i-PRF jest ilość, jakość, sposób działania i potencjał komórek krwi i trombocytów (PLT) obecnych w fibrynie. Ma to bowiem bezpośredni wpływ na efekty stosowanych terapii anti-aging.
 6. i-PRF – utworzona w sposób naturalny trójwymiarowa sieć fibrynowa poddana zostaje naturalnej „aktywacji” (bez trombiny czy jonów wapnia, jak ma to miejsce w przypadku PRP) poprzez kontakt tkanki docelowej z kolagenem w miejscu podania. Sprzyja to powolnemu uwalnianiu zawartych w płytkach krwi i płytkowych czynników wzrostu (ponad 7 dni) i dłuższej ekspozycji tkanek na ich stałe stężenie.
 7. i-PRF zawiera nie tylko płytki krwi i czynniki wzrostu, ale również innego rodzaju komórki wpływające pozytywnie na proces regeneracji, w tym także mezenchymalne komórki macierzyste. Dzięki temu efekty terapeutyczne w postaci regeneracji, „odmłodzenia” skóry mogą być po pierwsze lepsze, po drugie dłużej się utrzymują.

W naszych gabinetach wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem:

 • i-PRF (fibryna bogatopłytkowa) – do każdego zabiegu dodajemy krem z i-PRF Pacjenta zrobiony na miejscu:
 • toksyna botulinowa
 • kwas hialuronowy

Wskazania do zabiegu i-PRF:

 1. Rewitalizacja skóry, która jest wysuszona, wiotka, z oznakami zmęczenia.
 2. Duże oznaki starzenia się skóry: zmarszczki, fałdy, bruzdy, zapadnięta skóra.
 3. Zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wpływa na jędrność i nawilżenie skóry twarzy.
 4. Wytworzenie preparatu skoncentrowanych płytek krwi, bogatego w fibrynę i leukocyty, nadającego się do iniekcji otwiera nowe możliwości jeszcze skuteczniejszej rewitalizacji skóry oraz w zabiegach anty-aging.
01 Sep, 2020

Stop dentofobii

Hipnoza - zastosowanie w stomatologii oraz korzyści dla pacjentów z zmagających się w detofobią   Hipnoza pochodzi od greckiego słowa i oznacza sen. Nie jest tak do końca, ponieważ podczas… Read More
18 Aug, 2020

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Stomatologia estetyczna oferuje zabiegi związane z poprawą wyglądu zębów oraz twarzy: licówki kompozytowe licówki pełnoceramiczne wybielanie zębów rekonstrukcje i poprawę kształtu zniszczonych zębów korygowanie kształtu i koloru zębów wszczepienie implantów… Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *