CSR – działania społeczne Przychodni Stomatologicznej Acrodent

CSR (z angielskiego) to społeczna działalność biznesu na rzecz ochrony środowiska i danej społeczności, uwzględniająca interesy społeczne i wspierająca działania na ich korzyść.

Przychodnia Acrodent dysponuje odpowiednim zapleczem oraz zasobami, aby włączyć się w program CSR. Naszym działaniem w ramach CSR jest budowanie i podnoszenie świadomości mieszkańców ma rzecz zapobiegania próchnicy.

Obecnie próchnica nazywana jest epidemią współczesnego wieku i walka z nią wymaga skumulowania wszystkich sił na każdym poziomie oraz płaszczyźnie.

Naszą aktywnością społeczną są wszelkie działania w ramach Akademii Zdrowych Ząbków.

Celem Naszej Przychodni Acrodent jest edukacja młodych pacjentów przez zabawę, bezpośredni kontakt z naszą placówką, z gabinetami Acrodent oraz profesjonalnym i wyspecjalizowanym personelem medycznym. W ten sposób ułatwiamy Rodzicom, Dzieciom i Opiekunom kontakt z placówką stomatologiczną. To ogromne wsparcie jakie dajemy w ramach przełamania barier i lęku przed leczeniem stomatologicznym.

Przyczyn próchnicy możemy zdefiniować bardzo dużo i nie ma możliwości wyeliminowania wszystkich od razu, dlatego należy działać od podstaw i skupić się na najważniejszych aspektach.

​Według badań Fundacji Wiewiórki Julii, aż 78% polskich dzieci w wieku 7-12 lat ma próchnicę, z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ponad 90% polskich dzieci i nastolatków ma zęby uszkodzone oraz przeznaczone do leczenia, co skutkuje złym stanem zdrowia jamy ustnej w późniejszych latach życia.

W przypadku dzieci zapobieganie i eliminacja próchnicy jest bardzo trudnym procesem oraz zadaniem, wymaga także wiele poświęcenia ze strony Dzieci, ale także Rodziców czy Opiekunów. Zdrowe zęby to ogromna inwestycja w przyszłość, jednak bardzo opłacalna. Leczenie zębów dzieci to koszty materiale i nie materiale, takie jak czas, zaangażowanie wielu członków rodziny, dezorganizacja codziennego rytmu, często płacz, ból małego pacjenta. Dlatego zawsze najbardziej korzystna jest systemowa profilaktyka wdrożona od samego początku.

Acrodent – przełamujemy Dentobariery u dzieci

Z naszych codziennych obserwacji w klinice Acrodent wynika, że ogromnym problem małych i młodych pacjentów jest fakt obawy przed wizytą u dentysty, która postrzegana jest jako straszna oraz bardzo nieprzyjemna. Młodzi ludzie często myślą, że leczenie stomatologiczne to długi proces, ogromnie bolesne doświadczenie, związane z przykrą reakcją organizmu wskazującą na objawy dentofobii.

Nic bardziej mylnego, obecny otwarty świat, nowoczesne technologie, dostęp do wysokiej jakości materiałów i leków, dają potężne możliwości. Najważniejsza z niech to bezbolesne znieczulenie pacjenta oraz poprowadzenia procedury leczniczej bez najmniejszego cierpienia. Wspaniała atmosfera placówki, doskonały i profesjonalny zespół stomatologiczny, a także wyjątkowy, dziecięcy, kreatywnie przygotowany, dostosowany do pacjenta gabinet dentystyczny są bardzo ważne. Troska oraz wrażliwość na potrzeby pacjenta i wszelkie działania wpływające na komfort młodych ludzi, wnoszą dużo do powodzenia terapii. Szczególnie w kierunku oswojenia się z procedurą medyczną, eliminacją problemu strachu, a także uzyskania współpracy nawet z bardzo opornym pacjentem.

​Przychodnia Acrodent jako specjalistyczna placówka stomatologiczna spełnia

wszystkie wymienione warunki i procedury związane z leczeniem bólu zęba, a poza tym bardzo lubimy małych pacjentów i cieszymy się z ich wizyt. W ramach eliminacji dentofobii mamy możliwość leczenia dziecka i rodzica w tym samy gabinecie równocześnie, wówczas dziecko ma możliwość obserwacji rodzica, czuje się bezpiecznie i pewnie. Nie jest samotne w leczeniu i nie czuje się wyobcowane.

Acrodent – Dentoedukacja

Nasza darmowa akcja edukacyjna, którą rozpoczęliśmy z powodzeniem dnia 12.09.2019 jest przeznaczona dla żłobków, przedszkoli, szkół i innych placówek dziecięcych.

​W ramach podjętych działań zapraszamy dzieci oraz młodzież do przychodni Acrodent na wycieczkę, połączoną z nauką profilaktyki dbania o zęby i jamy ustnej. Poprzez liczne zabawy pokazujemy problemy związane z atakiem próchnicy na zdrowe ząbki, tańczymy i śpiewamy. W trakcie spotkania każde dziecko może zapoznać się ze sprzętem, wyglądem oraz działaniem gabinetu stomatologicznego, narzędziami i możliwościami terapeutycznymi.

​Robimy wszystko, aby po odbytym szkoleniu, wszyscy nasi młodzi goście byli zadowoleni, uśmiechnięci, weseli, wyszkoleni i świadomi. Największą dla nas nagrodą jest deklaracja i zapewnienie dzieci, że już nie boją się wizyty u stomatologa. Często również po zakończeniu spotkania, dzieci podchodzą do nas i same obiecują, że będą dbały o swoje zęby, bo już wiedzą, że to jest ważne i konieczne dla ich zdrowej przyszłości.

​W przypadku edukacji dzieci w żłobkach, ponieważ ich dojazd do nas jest często utrudniony, odwiedzamy zainteresowane placówki wraz z Panią Higienistką i wspólnie realizujemy przygotowany program spotkania. Tu również mamy wiele radości, zadowolenia i satysfakcji. Ostatnio Maluszki zaskoczyły nas miłymi niespodziankami, dużą wiedzą i świadomą postawą. Bardzo chętnie współpracowały i pokazywały nam jak należy myć zęby.

Zapraszamy wszystkie Dzieci i Rodziców

Zespół Acrodent

Akademia Wesołych Ząbków Acrodent 1.png

CSR