Stara metoda z lat 60-tych (tradycyjny scaling) wykorzystująca gumki, szczoteczki, „pasty polerskie“ i instrumenty ręczne usuwa jedynie 50% biofilmu z trudno dostępnych miejsc. Usunięcie tylko połowy biofilmu jest po prostu nieakceptowalne, ponieważ infekcja nadal postępuje a biofilm jest usunięty tylko częściowo.

 

CO TO JEST BIOFILM:

BIOFILM to zlepek, struktura wielowarstwowa bakterii i drobnoustrojów, która następnie mineralizuje i staje się kamieniem nazębnym. Zaleganie kamienia i brak regularnej higienizacji może doprowadzić do zniszczenia kości i dziąseł, parodontozy i chorób przyzębia.

Standardowy scaling (usuwanie kamienia) i piaskowanie to metody niedokładne (np. gdy jest aparat ortodontyczny) ponieważ nie usuwają przyczyny powstawania kamienia nazębnego – czyli BIOFILMU.

 

BIOFILM STWARZA RYZYKO:

W obrębie jamy ustnej: 

–  Próchnicy i nieświeżego oddechu

–  Zapalenia dziąseł – krwawień z dziąseł i stanów zapalnych błony śluzowej

–  Zapalenia przyzębia mogącego doprowadzić do utraty zębów i implantów

W obrębie całego organizmu:

– biofilm zwiększa ryzyko choroby Alzheimera, chorób serca, zaburzeń układu oddechowego, cukrzycy i wielu innych.

 

NIGDY WIĘCEJ STRACHU I BÓLU

Wizyta u dentysty jest nadal często kojarzona z bólem i dużymi obawami. Odnosi się to również do profesjonalnego oczyszczania zębów. Niestety stare metody zabiegu nie zmieniły się zbytnio od lat 60-tych. Większość klinicystów nadal używa ostrych instrumentów w celu zeskrobania złogów z korzeni, głęboko pod linią dziąsła. Ale teraz nawet ścieralne „pasty polerskie“ nie są potrzebne, co pozwala na zapobieganie przed utratą struktur zęba.

 

Dzięki EMS AIRFLOW® mamy możliwość usunięcia kamienia, BIOFILMU i osadów (widzimy to po wybarwieniu specjalnym preparatem) oraz polerowania podczas jednego zabiegu.

Jedyna metoda usuwania BIOFILMU i kamienia, całościowa higienizacja za pomocą EMS AIRFLOW® Prophylaxis Master u Pacjentów z zamkami ortodontycznymi i implantami.

 

GUIDED BIOFILM THERAPY – MINIMALNIE INWAZYJNE ROZWIĄZANIE
KONIEC Z GUMKAMI
KONIEC ZE SZCZOTECZKAMI
KONIEC Z PASTĄ POLERSKĄ
MNIEJ NARZĘDZI RĘCZNYCH I ULTRADŹWIĘKÓW

 

🦷 Czy wiesz, że Twoje zęby mogą być jak diamenty?  W sensie piękna, trwałości i wyjątkowego blasku, którym chciałbyś się pochwalić! Chciałbyś mieć zdrowe zęby i olśniewający uśmiech? Przedstawiam Ci metodę GBT przy użyciu aparatu EMS Air Flow – supermetodę czyszczenia zębów, która przynosi niesamowite rezultaty!

GBT to jak superczyszczenie Twoich zębów. Usuwając wszelkie brudy, osady i przebarwienia twoje zęby będą lśnić jak nowe – białe i czyste!

Dlaczego warto wybrać GBT? Bo ta metoda usuwa kamień nazębny, który może prowadzić do problemów z dziąsłami i chorób zębów. To jak ochrona Twojego uśmiechu przed szkodliwymi bakteriami!

GBT to też jak wakacyjna przygoda dla Twoich zębów. Czujesz, jak Twoje zęby oddychają pełną piersią, czując się świeżo i zdrowo. To jak wakacje dla Twojej jamy ustnej – relaks i przyjemność!

Nie zapominajmy też o świeżym oddechu. GBT skutecznie usuwa bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemne zapachy, sprawiając, że Twój oddech będzie pachnął świeżością. Nie musisz się martwić o niewygodne sytuacje – pewność siebie gwarantowana!

Pamiętaj, że higienizacja zębów metodą GBT to inwestycja w zdrowie i piękny uśmiech. Ciesz się efektami długotrwałymi, a Twój uśmiech zawsze będzie Ci towarzyszyć w codziennym życiu!

Gotowy na transformację Twojego uśmiechu? Umów się na higienizację zębów metodą GBT już dziś! Dziel się swoimi wrażeniami w komentarzach w opiniach Google i pozwól innym odkryć magię tej metody!

Higienizacja EMS