Stara metoda z lat 60-tych (tradycyjny scaling) wykorzystująca gumki, szczoteczki, „pasty polerskie“ i instrumenty ręczne usuwa jedynie 50% biofilmu z trudno dostępnych miejsc. Usunięcie tylko połowy biofilmu jest po prostu nieakceptowalne, ponieważ infekcja nadal postępuje a biofilm jest usunięty tylko częściowo.

 

CO TO JEST BIOFILM:

BIOFILM to zlepek, struktura wielowarstwowa bakterii i drobnoustrojów, która następnie mineralizuje i staje się kamieniem nazębnym. Zaleganie kamienia i brak regularnej higienizacji może doprowadzić do zniszczenia kości i dziąseł, parodontozy i chorób przyzębia.

Standardowy scaling (usuwanie kamienia) i piaskowanie to metody niedokładne (np. gdy jest aparat ortodontyczny) ponieważ nie usuwają przyczyny powstawania kamienia nazębnego – czyli BIOFILMU.

 

BIOFILM STWARZA RYZYKO:

W obrębie jamy ustnej: 

–  Próchnicy i nieświeżego oddechu

–  Zapalenia dziąseł – krwawień z dziąseł i stanów zapalnych błony śluzowej

–  Zapalenia przyzębia mogącego doprowadzić do utraty zębów i implantów

W obrębie całego organizmu:

– biofilm zwiększa ryzyko choroby Alzheimera, chorób serca, zaburzeń układu oddechowego, cukrzycy i wielu innych.

 

NIGDY WIĘCEJ STRACHU I BÓLU

Wizyta u dentysty jest nadal często kojarzona z bólem i dużymi obawami. Odnosi się to również do profesjonalnego oczyszczania zębów. Niestety stare metody zabiegu nie zmieniły się zbytnio od lat 60-tych. Większość klinicystów nadal używa ostrych instrumentów w celu zeskrobania złogów z korzeni, głęboko pod linią dziąsła. Ale teraz nawet ścieralne „pasty polerskie“ nie są potrzebne, co pozwala na zapobieganie przed utratą struktur zęba.

 

Dzięki EMS AIRFLOW® mamy możliwość usunięcia kamienia, BIOFILMU i osadów (widzimy to po wybarwieniu specjalnym preparatem) oraz polerowania podczas jednego zabiegu.

Jedyna metoda usuwania BIOFILMU i kamienia, całościowa higienizacja za pomocą EMS AIRFLOW® Prophylaxis Master u Pacjentów z zamkami ortodontycznymi i implantami.

 

GUIDED BIOFILM THERAPY – MINIMALNIE INWAZYJNE ROZWIĄZANIE
KONIEC Z GUMKAMI
KONIEC ZE SZCZOTECZKAMI
KONIEC Z PASTĄ POLERSKĄ
MNIEJ NARZĘDZI RĘCZNYCH I ULTRADŹWIĘKÓW

 

8 KROKÓW PROTOKOŁU GBT: 

01 OCENA I KONTROLA INFEKCJI

Sondowanie i analiza każdego przypadku: zdrowe zęby, próchnica, zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia, implanty, mucositis, peri-implantitis. Zacznij od płukania płynem antybakteryjnym.

 

02 WYBARWIANIE

Uwidocznienie biofilmu: Pokazać pacjentowi biofilm. Barwa pomaga w usuwaniu biofilmu. Po usunięciu całego biofilmu, kamień nazębny jest łatwiejszy do wykrycia.

 

03 MOTYWACJA

Uświadamianie i edukacja: Podkreślić znaczenie profilaktyki. Wykonać instruktaż higieny jamy ustnej. Zalecić odpowiednią szczoteczkę do zębów, szczoteczki międzyzębowe, irygator.

 

04 AIRFLOW® MAX

Usuwanie biofilmu, przebarwień i wstępnie zmineralizowanej płytki: Zęby naturalne, uzupełnienia i implanty. Usunąć biofilm naddziąsłowy i przydziąsłowy do 4 mm za pomocą piasku PLUS 14 μm. Osady pozostałe na szkliwie usunąć za pomocą piasku CLASSIC COMFORT. Usunąć również biofilm z dziąseł, języka i podniebienia.

 

05 PERIOFLOW®

Usuwanie biofilmu w kieszeniach >4 mm do 9 mm: Używać piasku PLUS na zębach naturalnych i implantach. Usunąć również biofilm w przestrzeniach międzyzębowych. Użyć końcówki PERIOFLOW® ze znacznikami głębokości.

 

06 PIEZON® PS

Usuwanie pozostałego kamienia: Stosować małoinwazyjną końcówkę PS naddziąsłowo i poddziąsłowo do 10 mm. Wyczyścić kieszenie >10 mm za pomocą minikirety. Używać końcówki PI EMS wokół implantów i uzupełnień protetycznych.

 

07 KONTROLA

Podaruj uśmiech swojemu pacjentowi: Sprawdzić czy usunięto cały biofilm. Sprawdzić, czy kamień został w całości usunięty. Dokładnie zdiagnozować obecność próchnicy. Zabezpieczenie fluorem.

 

08 PLAN WIZYT

Zdrowy pacjent = szczęśliwy pacjent: Zaplanować kolejne wizyty.

Higienizacja EMS