APARAT ORTODONTYCZNY METALOWY

Etapy leczenia

Leczenie często składa się z kilku faz między innymi:

  1. Planując leczenie ortodonta w pierwszej kolejności ustali, czy nie występują przeciwwskazania do leczenia ortodontycznego, zbada pozycje zębów, zdefiniuje, jaki jest rodzaj wady zgryzu, wskaże rodzaj aparatu ortodontycznego oraz kroki leczenia. Precyzyjna diagnostyka stanu zębów, mięśni i kości jest kluczowa do podjęcia leczenia ortodontycznego. Nowoczesna ortodoncja ma na celu nie tylko poprawę estetyki i zgryzu ale również wpłynąć na jakość życia i zdrowie ogólne Pacjenta.
  1. Higienizacja (scaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja). Przed rozpoczęciem leczenia Pacjent kierowany jest do gabinetu higienistki stomatologicznej celem dokładnego usunięcia kamienia i osadu nazębnego.
  1. Stomatolog bada stan uzębienia co pozwala wykryć próchnicę niewidoczną gołym okiem i podejmuje leczenie ewentualnych ubytków.
  1. Pobieranie wycisków i wykonanie modeli ortodontycznych.
  1. Założenie aparatu ortodontycznego polega na przyklejeniu zamków na stronę licową zębów oraz zamocowanie na nich łuków.
  1. Wizyty kontrolne – ilość i częstotliwość wizyt kontrolnych ustalana jest przez ortodontę. Systematyczne zgłaszanie się na kontrole jest podstawą bezpieczeństwa i uzyskania przewidywanych efektów leczenia ortodontycznego. Częstotliwość wizyt kontrolnych uzależniona jest od rodzaju noszonego aparatu. W przypadku tradycyjnego aparatu stałego wizyty odbywają co około 4-6 tygodni.
  1. Usunięcie aparatu – podczas wizyty usunięte zostają zamki ortodontyczne, a także pozostały na szkliwie klej. Po zdjęciu aparatu ortodonta wykonuje przegląd stomatologiczny.
  1. Retencja – założenie aparatu retencyjnego, który ma za zadanie utrwalenie osiągniętych efektów leczenia.

 

Plan leczenia

  1. Ruchy zębów, jakie ortodonta zamierza wykonać– przemieszczenia zębów, które zamierzam wykonać np. dystalizacja czy odrotowanie trzonowców górnych.
  2. Rodzaje aparatów, które będą wykorzystywane – jakie aparaty są potrzebne w trakcie leczenia. Często oprócz zamków i cienkich łuków stosuję także aparaty grubołukowe takie jak np. łuk podniebienny. To nie aparat prostuje zęby, ale jest to szereg działań, które odbywają się na wizytach kontrolnych.
  3. Przybliżony czas leczenia– nie da się go precyzyjnie ustalić, niemniej już po pierwszych miesiącach widać reakcję pacjenta, a dzięki temu ortodonta jest w stanie nieco dokładniej określić termin zakończenia leczenia ortodontycznego. Przyjmuje się, że średni okres to 2 lata, może to być jednak równie dobrze 1,5 roku lub – w trudniejszych przypadkach – nawet 3 lata.
  4. Wskazania dla pacjenta – zbiór zaleceń dotyczących higieny w trakcie leczenia, a także tego, co można, a czego nie wolno robić podczas noszenia aparatu.
  5. Kosztorys – w tym punkcie pacjent ma rozpisane ceny aparatów, koszty wizyt kontrolnych, zdjęcia aparatu i retencji.

NIEWIDOCZNY, PRZEŹROCZYSTY APARAT ORTODONTYCZNY

System Brightalign to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby nie powodując niedogodności i dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem.

KOMFORTOWE – wykonane z najlepszych materiałów i dopasowane do Twojego uśmiechu

NIEWIDOCZNE – wygodne, delikatne, niewidoczne

SKUTECZNE – dzięki odpowiednio dobranym planom leczenia zauważysz różnicę już po 3 miesiącach

WYMARZONY UŚMIECH W ZASIĘGU RĘKI

Ortodoncja – jak to robimy w acrodent?